17 grudnia 2017 roku w magicznej i radosnej atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, mieszkańcy Gminy Bielsk uczestniczyli w tradycyjnej Wigilii Gminnej. Uroczystość zainicjowana została przed kilkoma laty przez Wójta Józefa Jerzego Rozkosza. Dzięki uprzejmości Księdza Proboszcza Józefa Różańskiego, część artystyczna odbyła się w Kościele Parafialnym. Po mszy świętej, młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Bielsku, zaprezentowali jasełka bożonarodzeniowe pod hasłem: „Na próżno Chrystus rodzi się w żłobie, jeśli nie narodzi się w Tobie…”. W świątecznej, pełnej radości atmosferze wszyscy zebrani goście przenieśli się myślą i sercem do małego miasteczka Betlejem by cieszyć się z narodzin Jezusa.


Po jasełkach, na placu przed Kościołem odbyła się druga część Wigilii. Życzenia na zbliżające się Święta i nadchodzący Nowy Rok, złożył Wójt Gminy Józef Jerzy Rozkosz. Podziękował za przybycie wszystkim zebranym oraz organizatorom za włożoną pracę w przygotowanie uroczystości. Zaprosił zebranych do wspólnego podzielenia się opłatkiem. Ta piękna tradycja, dała możliwość porozmawiania i złożenia życzeń sąsiadom i znajomym.  
Następnie przedszkolaki, uczniowie i seniorzy Chóru Bielszczanie z GOK w Bielsku zaprezentowali kolędy i pastorałki, których melodie niosły się w najdalsze zakątki Bielska. Na zziębniętych uczestników czekał ciepły posiłek oraz gorące napoje przygotowane przez organizatorów. Młodzi artyści w podziękowaniu otrzymali od Wójta słodkie upominki. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych była wizyta Świętego Mikołaja wraz pomocnikami, którzy przyjechali „świetlistym pojazdem” z workami pełnymi słodkich prezentów.
Organizatorami Wigilii byli: Wójt Gminy Bielsk Józef Jerzy Rozkosz, Parafia P.W. Świętego Jana Chrzciciela w Bielsku, Szkoła Podstawowa w Bielsku, Gminny Ośrodek Kultury w Bielsku oraz placówki oświatowe z terenu gminy.

         bip   powiat plocki   zgrp   pup

         elektronicznaskrzynkapodawcza   narodowesr   wku   mapa aktywnosci 1

         woj   dump   baner krus  

         km   pl logo CEIDG   mikroporady   baner2 szybki PIT

         pit  

Copy Right © 2013 Gmina Bielsk