8 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Leszczynie Szlacheckim świętowaliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 12.00. rozpoczęła się uroczysta akademia, na którą przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Bielsk p. J.J Rozkosz, , Sekretarz Gminy p. K. Chyba, Skarbnik Gminy p. M. Groszewska, Przewodniczący Rady Gminy p. W.J. Linowski, Radny p. J. Grzelak, z Koła Łowieckiego „Kniaź” p. K. Dydyna oraz rodzice.

Uczniowie słowem, pantomimą i śpiewem przywołali trudne wydarzenia z przeszłości naszej Ojczyzny. Dziś często nie zdajemy sobie sprawy, jak ogromne i trudne problemy stanęły przed Polakami u progu wolności. Jak wiele potrzeba było do ich rozwiązania : pracy, pieniędzy, myśli politycznej, ekonomicznej, inicjatywy i codziennego trudu. W tekstach, które usłyszeliśmy pojawiły się myśli wdzięczności dla naszych dziadków, pradziadków, ponieważ z ich patriotyzmu i entuzjazmu, z walk i idei wyłoniła się Polska.
Dyrektor Szkoły p. J. Bojanowska podkreśliła, że dziś wolność znaczy odpowiedzialność. Dzisiaj nie musimy walczyć o swoją niepodległość, dziś naszym zadaniem jest systematyczna nauka i praca. Pan Wójt dziękując za tę lekcję historii dodał, że musimy dbać o naszą wolność, bo to bardzo cenna sprawa i nie jest  nam dana na zawsze. W naszej szkolnej społeczności dziś również cieszyliśmy się z odnowionej  sali gimnastycznej. Po występach uczniów została oficjalnie i uroczyście otwarta. Od teraz lekcje wychowania fizycznego będą prawdziwą przyjemnością dla uczniów. Przecięcia wstęgi dokonał Wójt Gminy Bielsk p. J. J. Rozkosz, dzięki któremu marzenie o nowoczesnej sali mogło zostać zrealizowane.
W kolejnej części obchodów narodowego święta uczniowie kl. O-III pod kierunkiem wychowawców przygotowali plakaty na temat niepodległości, natomiast uczniowie klas od IV do VII uczestniczyli w grze historycznej „Droga do wolności”.

         bip   powiat plocki   zgrp   pup

         elektronicznaskrzynkapodawcza   narodowesr   wku   mapa aktywnosci 1

         woj   dump   baner krus  

         km   pl logo CEIDG   mikroporady   baner2 szybki PIT

         pit  

Copy Right © 2013 Gmina Bielsk